Successfully added to your basket
Apply
Showing all 4 resultsSorted by popularity
Gouden Carolus Classic
Dark, very balanced dosed caramel and aromatic malts provide, in combination with a traditional high fermentation, a unique beer that unites the warmth of wine and the freshness of beer. This makes it very suitable in combination with culinary specialties such as stews, wild, pates and even sabayon.
£4.50
Milk Stout, Bristol Beer Factory
The original Bristol Milk Stout with smooth chocolatey sweetness and balancing coffee bitterness with hints of dark fruits. This award winning national champion stout is a beautifully creamy, full-bodied stout. To improve environmental impact, Bristol Beer Factory have moved to supplying their beer in 440ml recyclable aluminuim cans, radically reducing
£4.00
| Beer style (display) | Stout |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.5% |
Cuvée du Château, Kasteel
One for the sippers, this one, at 11% it's a strong as a wine, so take it slowly, savour it and you'll find it's worth your while.
£5.70
| Beer style (display) | Strong Belgian Ale |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Pack detail | 330ml, Bottle |
| ABV | ABV 11% |
Schlenkerla Rauchbier Märzen
One of the smokiest, most deliciousist Rauchbiers that we've ever tasted.Part of the Rise & Vine winter ales selection
£4.10
| Beer style (display) | Smoked Ale |
|---|---|
| Country | Germany |
| Region | Bavaria |
| Pack detail | 500ml, Bottle |
| ABV | ABV 5.1% |

