Pack detail
Successfully added to your basket
Apply
Showing all 9 resultsSorted by popularity
Duration – Turtles All The Way Down
A refreshingly balanced juicy American Pale, Turtles has a soft bitterness and a deliciously tropical Taste.
£4.70
| Beer style (display) | Pale Ale |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | East Anglia |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 5.5% |
Milk Stout, Bristol Beer Factory
The original Bristol Milk Stout with smooth chocolatey sweetness and balancing coffee bitterness with hints of dark fruits. This award winning national champion stout is a beautifully creamy, full-bodied stout. To improve environmental impact, Bristol Beer Factory have moved to supplying their beer in 440ml recyclable aluminuim cans, radically reducing
£4.00
| Beer style (display) | Stout |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.5% |
Wiper & True Milk Shake Stout
Yuuuuum! A creamy, chocolatey milk stout. Pudding of the beers.
£4.60
| Beer style (display) | Stout |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegetarian |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 5.6% |
Wiper & True Kaleidoscope Pale Ale
Guy's favourite Pale Ale. Full of grapefruit juiciness.
£4.20
| Beer style (display) | Pale Ale |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.2% |
Organic Blonde Lager, Black Isle Brewery
A blonde style crisp organic lager made with lager malt, Hallertau Tradition & Pacific Gem hops and our house ale yeast. It’s top fermented, lagered for up to 8 weeks and is entirely unique. At Black Isle, compassion for our environment drives everything they do, using the finest organic ingredients
£3.00
Berliner Pilsner
Berlin, du bist so wunderbar! Every Berliner badge carries the breezy salute to the German capital, and the beer itself is about as good a representation of Berlin’s hyper cool work-hard play-hard mentality as you could hope for. Though the beer is an icon in its own right, the brewery
£3.00
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | Germany |
| Region | Brandenburg |
| Pack detail | 500ml, Can |
| ABV | ABV 5.0% |
Keller Pils, Lost & Grounded
Lost & Grounded maintain that sometimes the simple things in life are the best. They take Pilsner malt from Germany and combine it with three traditional hop varieties – Magnum, Perle and Hallertauer Mittelfruh – to produce a clean, unfiltered, Hop Bitter Lager Beer. Unfiltered and vegan friendly.
£3.80
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.8% |
‘Clear Head’ Alcohol-free IPA, Bristol Beer Factory
Low alcohol? And gluten free? And tasty? Yep.
£3.40
| Beer style (display) | Alcohol-free IPA |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Gluten free |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV <0.5% |
Negroni Christmas Cracker
2 Negronis in a can in a cracker. No joke. (No stupid hat, either!) Limited Edition for Christmas 2022, each cracker includes 2 perfect 100ml serves of Whitebox Pocket Negroni cocktail: one part gin, one part sweet vermouth and one part bitter aperitif. Best served ice cold, either straight from the can, or
£12.00


