Style
Vedett Pilsner
Whatever your weakness, this premium pilsner offers full-bodied, thirst-quenching refreshment from start to finish. With a slightly bitter aftertaste to keep you on your toes.
£3.30
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Dietary | Vegetarian, Vegan |
| Pack detail | 330ml, Bottle |
| ABV | ABV 5.2% |
Brooklyn Lager
Their alcohol-free beer sells so well, we thought maybe we better get the original in.
£3.30
| Beer style (display) | Lager |
|---|---|
| Country | USA |
| Region | New York |
| Pack detail | 330ml, Bottle |
| ABV | ABV 5.2% |
Camden Hells (330ml Cans)
The original London craft lager. Still the benchmark. ’nuff said.
£2.80
| Beer style (display) | Helles lager |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | London & South East England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 330ml, Can |
| ABV | ABV 4.6% |
Organic Blonde Lager, Black Isle Brewery
A blonde style crisp organic lager made with lager malt, Hallertau Tradition & Pacific Gem hops and our house ale yeast. It’s top fermented, lagered for up to 8 weeks and is entirely unique. At Black Isle, compassion for our environment drives everything they do, using the finest organic ingredients
£3.00
Vinohradsky 13 – Amber Lager
Beautiful amalgam of refreshing hoppy bitterness with sweeter caramel elements from Czechia.
£5.30
‘Infinity’ Lager, Bristol Beer Factory
Bristol Beer Factory have always been favourites of ours. Indeed, we often drive down to Bristol to pick up the good stuff. And now there are two more good reasons to get on down the M4: 1. They’re making a lager. And 2. All their beers are gluten free (with
£3.90
| Beer style (display) | Lager |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan, Gluten free |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.6% |
Berliner Pilsner
Berlin, du bist so wunderbar! Every Berliner badge carries the breezy salute to the German capital, and the beer itself is about as good a representation of Berlin’s hyper cool work-hard play-hard mentality as you could hope for. Though the beer is an icon in its own right, the brewery
£3.00
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | Germany |
| Region | Brandenburg |
| Pack detail | 500ml, Can |
| ABV | ABV 5.0% |
Keller Pils, Lost & Grounded
Lost & Grounded maintain that sometimes the simple things in life are the best. They take Pilsner malt from Germany and combine it with three traditional hop varieties – Magnum, Perle and Hallertauer Mittelfruh – to produce a clean, unfiltered, Hop Bitter Lager Beer. Unfiltered and vegan friendly.
£3.80
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.8% |
Pillars Original Pale
This lager is how our Walthamstow brewery began! The perfect combination of the UK’s two favourite beer styles: Pilsner and IPA. We wanted to brew a craft beer that bridged the gap between pale ales and lagers, taking all the best bits of both. And so, Hop Lager was born!
£3.85
Loading...
No more products available...
Load Product Error



