Successfully added to your basket
Apply
Showing all 6 resultsSorted by popularity
Mulled Cider, Sheppy’s, 75cl
Pre-spiced mulled cider, which we prefer to mulled wine, any day.The only things you need to add are heat and company.
£6.00
| Beer style (display) | Mulled Cider |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 75 cl, Bottle |
| ABV | ABV 4.0% |
Original Cloudy Cider, Sheppy’s
We source some of our cider from Sheppy’s Farm, just outside Taunton. Guy’s dad has been dragging him and his family there on trips back to the West Country ever since he was a kid, so when we looked for a proper West Country cider, this was already programmed into Guy’s
£3.60
| Beer style (display) | Cider |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 500ml, Bottle |
| ABV | ABV 4.5% |
‘Infinity’ Lager, Bristol Beer Factory
Bristol Beer Factory have always been favourites of ours. Indeed, we often drive down to Bristol to pick up the good stuff. And now there are two more good reasons to get on down the M4: 1. They’re making a lager. And 2. All their beers are gluten free (with
£3.90
| Beer style (display) | Lager |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan, Gluten free |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.6% |
Low Alcohol Cider (0.5%), Sheppy’s
A great, crisp, refreshing, no alcohol cider* where the only that's been removed is the alcohol.
£2.90
| Beer style (display) | Alcohol-free Cider |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 500ml, Bottle |
| ABV | ABV <0.5% |
‘Clear Head’ Alcohol-free IPA, Bristol Beer Factory
Low alcohol? And gluten free? And tasty? Yep.
£3.40
| Beer style (display) | Alcohol-free IPA |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Gluten free |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV <0.5% |
Vintage Reserve, Sheppy’s Cider
We source some of our cider from Sheppy’s Farm, just outside Taunton. Guy’s dad has been dragging him and his family there on trips back to the West Country ever since he was a kid, so when we looked for a proper West Country cider, this was already programmed into Guy’s
£3.90





