Successfully added to your basket
Apply
Showing 37–45 of 57 resultsSorted by popularity
Berliner Pilsner
Berlin, du bist so wunderbar! Every Berliner badge carries the breezy salute to the German capital, and the beer itself is about as good a representation of Berlin’s hyper cool work-hard play-hard mentality as you could hope for. Though the beer is an icon in its own right, the brewery
£3.00
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | Germany |
| Region | Brandenburg |
| Pack detail | 500ml, Can |
| ABV | ABV 5.0% |
Gueuze Cuvée René, Lindemans
One, two and three year old lambic beers (beers fermented with wild. natural yeasts native to Belgium) that are aged in oak vats, blended, given a second fermentation in the bottle and then aged for 6 months before release. A complex, golden, soft and slightly tart beer that would continue
£5.60
| Beer style (display) | Gueuze |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Pack detail | 375ml, Crown cork AND cork, Bottle |
| ABV | ABV 6.0% |
‘Southville Hop’ West Coast IPA, Bristol Beer Factory
American IPA, powerfully hopped with Cascade, Centennial & Simcoe hops jamming it full of tropical fruit aromas & flavours. Attractively amber in colour, this is a giant among beers, a true IPA.
£4.50
| Beer style (display) | American IPA |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegetarian, Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 6.5% |
Keller Pils, Lost & Grounded
Lost & Grounded maintain that sometimes the simple things in life are the best. They take Pilsner malt from Germany and combine it with three traditional hop varieties – Magnum, Perle and Hallertauer Mittelfruh – to produce a clean, unfiltered, Hop Bitter Lager Beer. Unfiltered and vegan friendly.
£3.80
| Beer style (display) | Pilsner lager |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.8% |
Low Alcohol Cider (0.5%), Sheppy’s
A great, crisp, refreshing, no alcohol cider* where the only that's been removed is the alcohol.
£2.90
| Beer style (display) | Alcohol-free Cider |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 500ml, Bottle |
| ABV | ABV <0.5% |
Beer/Cider Bottle Gift Pack (330ml bottles)
Holds 3 x 330ml beer bottles in a presentation pack.
£2.50
‘Clear Head’ Alcohol-free IPA, Bristol Beer Factory
Low alcohol? And gluten free? And tasty? Yep.
£3.40
| Beer style (display) | Alcohol-free IPA |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Gluten free |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV <0.5% |
Loading...
No more products available...
Load Product Error



