Successfully added to your basket
Apply
Showing all 8 resultsSorted by popularity
Cuvée du Château, Kasteel
One for the sippers, this one, at 11% it's a strong as a wine, so take it slowly, savour it and you'll find it's worth your while.
£5.70
| Beer style (display) | Strong Belgian Ale |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Pack detail | 330ml, Bottle |
| ABV | ABV 11% |
Timmermans Framboise Hibiscus Sour
Delicate raspberries are joined by the subtle zestiness of hibiscus petals. The bright, fruity notes from the raspberries harmonise with the floral elegance, offering something truly dynamic to another classic lambic fruit addition.
£4.30
| Beer style (display) | Fruit Sour Ale |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Pack detail | 330ml, Bottle |
| ABV | ABV 4.0% |
Bolleke, De Koninck
OK. We confess. The name caught our puerile attention. But then we tasted it and we just had to get it in.
£3.20
Chimay Rouge
Chimay Rouge (Red) is the oldest and a classic Belgian Trappist Dubbel ale from Chimay Abbey, known for its coppery-red hue, sweet fruity notes (apricot, caramel), subtle spice, and balanced bitterness, offering a medium body with hints of malt, banana, and toast. It’s best served at cellar temperature (i.e. cool
£4.90
Gouden Carolus Imperial Dark
A brew fit for an emperor! Holy Roman Emperor Charles V was born on 24 February 1500 and took regular deliveries of Het Anker’s Gouden Carolus ale throughout his adult life. To mark Charles’ birthday, every year on 24 February Het Anker brews the “Gouden Carolus Cuvée van de Keizer Imperial
£18.00
175 Blond, Chimay
Chimay 175 is a limited-edition blonde Trappist ale brewed to celebrate the 175th anniversary of the Scourmont Abbey, where Chimay beers are produced. A golden Belgian Blonde Ale with a rich blend of spicy and fruity aromas, including citrus, cardamom, coriander, and a hint of red apple and nuances of aniseed
£15.00
Avec les Bons Voeux Tripel, Brasserie Dupont
Part of the Rise & Vine winter ales selection
£39.00
| Beer style (display) | Festive Ale |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Pack detail | 75 cl, Bottle |
| ABV | ABV 9.5% |
| Gift options | Great Christmas / New Year gift |
Père Noël, De Ranke
Part of the Rise & Vine winter ales selection
£4.20
| Beer style (display) | Festive Ale |
|---|---|
| Country | Belgium |
| Pack detail | 330ml, Bottle |
| ABV | ABV 7.0% |
| Gift options | Great Christmas gift |




