Milk Stout, Bristol Beer Factory
The original Bristol Milk Stout with smooth chocolatey sweetness and balancing coffee bitterness with hints of dark fruits. This award winning national champion stout is a beautifully creamy, full-bodied stout. To improve environmental impact, Bristol Beer Factory have moved to supplying their beer in 440ml recyclable aluminuim cans, radically reducing
£4.00
| Beer style (display) | Stout |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.5% |
Pickle House Bloody Mary Mix
The Pickle House Bloody Mary Mix is a blend of tomato juice, spices and pickle juice. This can be enjoyed chilled, either with or without vodka.
£8.00
| Spirits sort | Cocktails |
|---|---|
| Spirit/fortified wine type | Cocktail mixer |
| Country | UK |
| Region | London & South East England |
| ABV | ABV 0% |
| Pack detail | 70cl |
Vodka, East London Liquor Co.
Our house Vodka! This is your vodka: smooth and creamy in taste and bold in spirit, it’s made from 100% British wheat. Equally amazing with a bit of soda, in a martini or chilled on its own. ‘Nuff said.
£36.00
| Spirit/fortified wine type | Vodka |
|---|---|
| Region | London & South East England |
| Pack detail | 70cl |
| ABV | ABV 40% |
Grapefruit Gin & Tonic in a Can, East London Liquor Co.
ELLC's award-winning London Dry Gin mixed with their own grapefruit-infused tonic.
£4.00
| Spirit/fortified wine type | Cocktail in a can |
|---|---|
| Region | London & South East England |
| Pack detail | 250ml, Can |
| ABV | ABV 5.0% |
Wiper & True Milk Shake Stout
Yuuuuum! A creamy, chocolatey milk stout. Pudding of the beers.
£4.60
| Beer style (display) | Stout |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegetarian |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 5.6% |
NEIPA No.3, Howling Hops
Super juicy IPA from Hackney's finest. It's got a bit of oomph to it, too!
£5.90
| Beer style (display) | American IPA |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | London & South East England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 6.9% |
Discarded Sweet Cascara Vermouth
The Vermouth is red, but the thinking is green. Discarded Spirits make drinks from products that would otherwise be considered as waste, thus making use of good stuff that would otherwise be... well... discarded.
£24.00
| Spirits sort | Vermouth and fortified wines |
|---|---|
| Spirit/fortified wine type | Vermouth |
| Country | UK |
| Region | Scotland |
| Production method | Sustainable |
| ABV | ABV 21% |
| Pack detail | 50cl |
Wiper & True Kaleidoscope Pale Ale
Guy's favourite Pale Ale. Full of grapefruit juiciness.
£4.20
| Beer style (display) | Pale Ale |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 4.2% |
Caol Ila 12yrs Islay Malt Whisky 70cl
Intense and rich, with malted barley and gentle floral touches overcome by smoky notes. On the palate it's light and fresh, with toffee, vanilla and pear balanced by smoke and ashy touches. The finish is complex and long, with sweetness fading to leave dark and smoky flavours.
£67.00
| Spirit/fortified wine type | Single malt whisky |
|---|---|
| Region | Scotland – Islands |
| Pack detail | 70cl |
| ABV | ABV 43% |
Loading...
No more products available...
Load Product Error




