Grapefruit Gin & Tonic in a Can, East London Liquor Co.
ELLC's award-winning London Dry Gin mixed with their own grapefruit-infused tonic.
£4.00
| Spirit/fortified wine type | Cocktail in a can |
|---|---|
| Region | London & South East England |
| Pack detail | 250ml, Can |
| ABV | ABV 5.0% |
Espolon Tequila Blanco 70cl
Espolon Tequila is a brand created by Cirilo Oropeza, an experienced master distiller, with over 50 years of experience of distilling tequila under his belt. His blanco has notes of pineapple, vanilla and pepper.
£42.00
Wiper & True Milk Shake Stout
Yuuuuum! A creamy, chocolatey milk stout. Pudding of the beers.
£4.60
| Beer style (display) | Stout |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | South West England |
| Dietary | Vegetarian |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 5.6% |
NEIPA No.3, Howling Hops
Super juicy IPA from Hackney's finest. It's got a bit of oomph to it, too!
£5.90
| Beer style (display) | American IPA |
|---|---|
| Country | UK |
| Region | London & South East England |
| Dietary | Vegan |
| Pack detail | 440ml, Can |
| ABV | ABV 6.9% |
Cognato White 0.5%
The Chenin Blanc grapes come from the Coastal Region of South Africa. The area is renowned for the top white wines made from low yielding dryland vineyards. The area is close to the ocean which allows for a long, cool growing season. Production is low due to the dry, cool
£14.00
| Body | Medium-bodied |
|---|---|
| Colour / Style | White |
| Country | South Africa |
| Grape | Chenin Blanc |
| Production method | Organic |
| Pack detail | 75cl |
| ABV | ABV 0.5% |
Vesevo Beneventano Aglianico
Vesevo is named after the famed volcano Mt. Vesuvio, in whose shadow sit the vineyards. Vesevo has a close and well developed association with the best growers in the area comprising approximately 60 hectares of carefully selected and tended vineyards. The vineyards enjoy the rich volcanic soils which impart mineral
£20.00
| Body | Medium-bodied |
|---|---|
| Colour / Style | Red |
| Country | Italy |
| Region | Abruzzo |
| Grape | Aglianico |
| Production method | Vegetarian |
| Dietary | Vegetarian |
| Pack detail | 75cl |
| ABV | ABV 13.5% |
6 for the price of 5: Romarion Chardonnay
Grab a great deal on this can't-go-wrong Chardonnay with the 6th bottle in the case free.
Fonterutoli Chianti Classico 37.5cl
A deep ruby/garnet colour. Vivid nose of dark berries, fresh spices with hints of tobacco and . A rounded structure with ripe tannins, refreshing mouthfeel and long, perfumed finish with a touch of spice.
£19.00
| Body | Medium-bodied |
|---|---|
| Colour / Style | Red |
| Country | Italy |
| Region | Tuscany |
| Production method | Oaked |
| Pack detail | 37.5cl, Half Bottle |
| ABV | ABV 14% |
East London Rum
Our house Rum! Made in Guyana from Demerara sugar cane, it's buttery caramel and vanilla taste can be traced back to the one-of-a-kind wooden still it's distilled in (as well as the ex-bourbon casks it's kept in).
£28.00
| Spirit/fortified wine type | Rum |
|---|---|
| Region | London & South East England |
| Pack detail | 70cl |
| ABV | ABV 40% |
Loading...
No more products available...
Load Product Error



